Szkolenia

Pewien błazen zapragnął nagle prowadzić lepsze życie. Zapragnął posiadać bogactwa, żyć w luksusie i odbywać interesujące podróże. Przede wszystkim chciał jednak być szanowany przez innych. Przez całe życie wszyscy wskazywali na niego i mówili: "Patrz to ten błazen". Pragnął, aby w przyszłości ludzie czuli przed nim respekt. Przedstawił swój problem królowi. Ten zdecydował: "Błaźnie, przez wiele lat sprawiałeś mi radość, dlatego chcę spełnić Twoje życzenie i podaruję ci znaczny majątek". Błazen zaczął natychmiast korzystać z tego, czym został obdarowany. Mieszkał w drogim domui jadał kosztowne potrawy. Odkrył jednak, że ludzie wokół niego tylko pozornie okazywali mu szacunek. W rzeczywistości był dla nich nadal błaznem - tylko że bogatym błaznem. Ponadto w krótkim czasie roztrwonił majątek. Przedstawił więc swój problem mądremu doradcy króla. Ten z uśmiechem potrząsnął tylko głową i wskazał na szklankę i karafkę pełną wina. "Nawet gdybym chciał, nie mógłbym z tej karafki przelać wina do tej szklanki. Jest na to za mała. Tak samo twoja osobowość jest za mała w stosunku do twoich życzeń. Król podarował ci majątek, ale twoja osobowość nie pozwoliła ci go utrzymać".

Bez względu na to, czy jesteś doskonale prosperującym przedsiębiorcą czy może pracujesz na etacie, możesz poprawić swoją kondycję finansową. Potrzeba wyłącznie jednej cechy: otwartości na informację. Cechę tę coraz trudniej utrzymać w natłoku informacji, które do nas docierają. Jednakże prawdziwym jest stwierdzenie, iż: "Człowiek uczący się podbije świat, człowiek nauczony dowie się, jak został przygotowany do życia w świecie, którego już nie ma".

Zapraszam do poszerzania horyzontów na szkoleniach. Dziś radość daje mi współtworzenie projektów szkoleniowych, które mają na celu integrację ludzi otwartych na rozwój oraz podanie praktycznej wiedzy, którą można zastosować w działaniu. Opis mojego aktualnego projektu szkoleniowego znajdziesz pod adresem: www.szkolenie.lrcenter.pl